דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מסר שני - מהרב ניר בן ארצי שליט"א לקראת הימים הנוראים ולקראת התגלות אורו של משיח

מסר שני - מהרב ניר בן ארצי שליט"א לקראת הימים הנוראים ולקראת התגלות אורו של משיח

מסר שני - מהרב ניר בן ארצי שליט"א
לקראת הימים הנוראים ולקראת התגלות אורו של משיח
פרשת כי תצא תש"ע

הימים הנוראים המתקרבים, הם ימים בהם עם ישראל מתחבר לבורא עולם ונכנע לפניו. דרך אמירת סליחות, תפילות, לימוד תורה ושמירת שבת כהלכתה. דרך עשיית חסד "ואהבת לרעך כמוך" והליכה בדרך האמת והיושר. הימים הנוראים האלה, באים מתוך רחמנותו של בורא עולם המשתוקק לילדיו בני ישראל. השנה, בימים אלו מתחבר הקב"ה לבניו, לבני ישראל.
בשנה מיוחדת זו, מכין אותנו ריבונו של עולם לראות עין בעין אורו של משיח. הקב"ה משתף את האש, הרוח, המים והאדמה, דרך שיטפונות, רוחות עזות, רעידות אדמה וחום רב המגיע לכל פינה בעולם, לזיכוך העולם ולהכין מנחת להתגלות מלך המשיח. כל מה שקורה בעולם, ילך ויגבר מיום ליום עד שיתגלה מלך המשיח ברחמים. אי אפשר להצמיח ולבנות עולם חדש על ישן. הקב"ה חיכה אלפי שנים כדי שהעולם יתחדש מתוך עצמו, אך זה לא נעשה.
עם ישראל עַם סגולה, המסוגל לעשות כל דבר. עם עקשן - המתעקש לדרך החיובית, אותם בחר הקב"ה לבניו מכל העמים. דרכם מצמיח הקב"ה את העולם החדש. דרך הרוח, האש, המים, האדמה והכלכלה - מפרק הקב"ה את כל מקומות הטומאה בעולם, כדי שאורו של משיח יתפשט בכל מקום, ולהכין מנחת התחברות לנשמת משיח הנקראת 'יחידה', שתוכל לרדת על המשיח הנמצא כאן בארץ ישראל. כל זה יתרחש בימינו.
בארץ ישראל, למרות כל האיומים של הכלכלנים בעולם ואנשי הביטחון, הכלכלה לא תיפגע. תהיה פרנסה בארץ ישראל - עד בלי די וכן לכל היהודים שיעלו לארץ ישראל. אנו היהודים, נצטרך להתאמץ בכל הכוחות. כל מאמץ של יהודי, שהוא ההשתדלות שלו, תזכה אותו בעזרה גדולה ישירות מריבונו של עולם.
הקב"ה לא רוצה לוותר על אף יהודי ויהודיה בעולם כולו. מאז בריאת העולם ועד התגלות מלך המשיח הקב"ה אינו מתערב בבחירה החופשית. עם זאת הקב"ה שולח את כל הסימנים והרמזים, כדי שהיהודים יבואו לארץ, מתוך אהבתם לארץ הקודש ותשוקתם להתפלל באדמת הקודש. מרצונם האמיתי והנקי לעלות לארץ הקדושה.
בתפילתנו ובלימוד התורה, עלינו להקפיד שהעיניים יביטו באותיות שבסידור ובספר הלימוד. שהאוזניים ישמעו את הדיבור שמוציא הפה. העיניים, הפה והאוזניים של היהודי, מצויים הם תחת ניסיונות במשך כל היום. בזמן הזה, כאשר היהודי מתפלל מתוך הסידור, בעיניים פקוחות ומבין ושומע מה שמוציא בפיו - הפה שקורא, מנקה את צינור הנשמה ומתקן דיבורים אסורים. האוזן ששמעה דברים שאינם טובים - מזדככת בשמיעת התפילות מהפה, העיניים שראו מראות אסורים, בהבטה באותיות - מזככות את הרוח שהסתכלה דרך העיניים. הבנת התפילה מנקה ומזככת את המוח, מהמחשבות השליליות, והתעמקות בלימוד התורה מזככת את רוח החכמה שהשתמשנו בה לדברים לא נכונים.
טוב להרבות בחסד ובתפילות, לא להפסיד את התקופה היפה הזו, כי היא קרש קפיצה לעולם החדש, הרוחני של אהבת חינם והתגלות מלך המשיח בימינו.

  המסר לצפיה והדפסה pdf
  קובץ לצפיה והדפסה jpg
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד