דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מסר הרב שליט״א ליהודים בארץ ובעולם כולו - פרשת "מסעי"- כ"ה תמוז תשע"ט

28/07/2019

בס"ד

 

מסר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א

פרשת מסעי תשע"ט

נמסר ביום ראשון, כ"ה תמוז תשע"ט (28.7.1919) | 8:30

 

"אלה מסעי בני ישראל אשר יצאו מארץ מצרים לצבאותם ביד משה ואהרן" (במדבר לג, א). הקדוש-ברוך-הוא נותן 'חלונות' לכל אדם ואדם בעולם, חלונות של ניסיון שיש בהם נס. בכל יום ויום, עד הרגע הזה, נותן הקדוש-ברוך-הוא לאדם ניסיונות שהם חלון הזדמנויות לניסים כי בכל ניסיון יש נס. אם אדם מקבל את הניסיון, מתעשת מיד ומבין את חלון ההזדמנות שנפתח לו ועובר את הניסיון בהצלחה, הוא חוסך לעצמו הרבה שנים של ייסורים.

לבני ישראל היו ניסיונות וניסים בקריעת ים סוף ובמלחמת עמלק. הקדוש-ברוך-הוא נתן לבני ישראל מתנה, הוציא וגאל אותם ממצרים, מכור הברזל של הטומאה הקשה ביותר בעולם, מ-מ"ט שערי טומאה, משעבוד קשה שאף אדם לא יכול לצאת ממנו בכוחות עצמו. הביא אותם בורא עולם לשערי ארץ הקודש ונתן להם 'חלון' לכבוש אותה, שתהיה להם ארץ משלהם, שיהיו עם חופשי בארצם, אדונים לעצמם, חכמים ונבונים, עובדים, לומדים ומשכילים. והם, במקום לנצל את חלון ההזדמנויות שנתן להם הקדוש-ברוך-הוא, ביקשו לשלוח מרגלים שהוציאו דיבת הארץ, בכו בכיה לחינם וממנה התחילו כל הבעיות הקשות. במקום הנס, החליט בורא עולם לזכך ולנקות את עם ישראל עוד ארבעים שנה במדבר שבמהלכן ימותו ויקברו במדבר כל הבוכים לחינם. היה להם ניסיון, חלון הזדמנויות להיכנס לארץ הקודש בקלי קלות והם החליטו שזה קשה מדי. את היציאה מארץ מצרים – נתן להם הקדוש-ברוך-הוא במתנה, אבל להילחם ולכבוש את ארץ ישראל היו צריכים בעצמם, מכוחם, כדי לזכות בה, שתהייה שייכת להם.

בורא עולם רק רוצה שנאמין בו. יהודי שמאמין בקדוש-ברוך-הוא בכל רגע, שמאמין שכל מה שקורה לו בחיים זה מהקדוש-ברוך-הוא - נפתחים לו שערי שמיים, נפתחות לו אינסוף דרכים והכל מצליח לו. אם הוא מתחכם ושואל למה ומדוע, אם הוא מתנגד ולא מקבל את הייסורים באהבה, מתלונן שאין לו כסף, פרנסה או זיווג ומאשים את הקדוש-ברוך-הוא שוב ושוב בכל מיני מקרים קשים שעוברים עליו - הוא הולך אחורה ואחורה. אדם שמקבל את הייסורים באהבה ומאשים את עצמו בכל מה שקורה לו, אדם שאומר שה' הוא הצדיק - נפתחת לו הדרך. אם הוא חולה - ילך לרופא ולא יתמרמר, אם אין לו פרנסה - יבקש מבורא עולם פרנסה, אין לו זיווג - יתפלל וידבר עם הקדוש-ברוך-הוא שייתן לו זיווג, בלי להתלונן, בלי 'למה'. כשאדם מתלונן ומתמרמר, הוא בעצם מאשים את הקדוש-ברוך-הוא. את בורא עולם לא מאשימים. בורא עולם אף פעם לא טעה ולא יטעה. אצל בורא עולם אין אפליה ופרוטקציה כמו שיש בין בני אדם. בורא עולם הוא אבא שעושה רק טוב ונותן טוב כל הזמן. הקדוש-ברוך-הוא הוא טוב ומטיב.

כשאנחנו בוחרים בקדוש-ברוך-הוא על ידי קיום עשרת הדיברות, לימוד תורה ותפילות, מחזיר לנו הקדוש-ברוך-הוא דברים טובים. אם חס ושלום, בחר אדם ב'אלוקים אחרים': גניבה, שוחד, רמאות, ניאוף, חמדנות, סטה מהדרך הנכונה, לא קיים את עשרת הדיברות ופגע באנשים, יבוא יום שהכל יחזור אליו. אדם שבוחר ללכת עם 'אלוקים אחרים', האלוקים של הטומאה שותף בכל מעשיו והטומאה תחזור אליו. הכל מידה כנגד מידה.

אין כאן חוכמה מיוחדת, לא צריך שנים של לימוד, הכל פשוט פשוט פשוט, צריך לבחור בדרך האמת והיושר, בדרך הטובה, בדרך הברכה, לקיים את עשרת הדיברות, תורה ותפילה, לעשות טוב לבני אדם, 'ואהבת לרעך כמוך זו כל התורה' ו'דרך ארץ קדמה לתורה' וכל השפע והטוב יחזור אליך!

כשראה אבא שבשמיים שבני ישראל לא מעריכים את חלון ההזדמנויות שנתן להם, להיכנס לארץ ישראל בקלי קלות, החזיר אותם למדבר לארבעים שנה כדי שילמדו את ערכה של ארץ הקודש ויעריכו. גם למשה רבינו נתן הקדוש-ברוך-הוא הזדמנות לדבר עם הסלע ומשה היכה את הסלע. כמו שהקדוש-ברוך-הוא מדבר ודברים קורים, נתן לו הקדוש-ברוך-הוא הזדמנות לדבר ודברים היו קורים. משה, בגלל ענוותנותו, העדיף להמשיך לפעול עם המטה, התפקיד לדבר כמו הקדוש-ברוך-הוא היה עצום ומענוותנותו הוא נכשל. אם היה מדבר, היה משיח והקדוש-ברוך-הוא היה מדבר מגרונו. משה לא עבר את הניסיון ויהושע בן-נון הכניס את עם ישראל לארץ הקודש. ארבעים שנה עברו, בני ישראל קיבלו ביטחון ואומץ, למדו לקח ועמדו לכבוש את ארץ ישראל ולזכות בה בכוחם שלהם.

הקדוש-ברוך-הוא תמיד מכוון הכל לדרך הטובה. עם ישראל קשה עורף. קשה להאמין בדבר שלא רואים ובכל זאת צריך להאמין בקדוש-ברוך-הוא. יש כאלה שמתעקשים ללכת בדרך העקומה.

 

התקופה הזאת היא תקופה של גאולה ומשיח, מי שלא יודע – שיידע. מי שלא מבין ולא יודע שלא יזלזל כי הוא לא יהיה במעגל הראשון. אם הוא לא מבין שישאל ויבין. עם ישראל לחזור לקיים את עשרת הדיברות, תרי"ג מצוות, לימוד תורה ותפילות.

הקדוש-ברוך-הוא מסבך את כל המפלגות והן הגיעו לבלבולים וסיבוכים גדולים ביניהם. הכל מתחיל מהקדוש-ברוך-הוא ומסתיים בקדוש-ברוך-הוא. מי שלא יודע, הבחירות הן בידי הקדוש-ברוך-הוא. אין על מי לסמוך רק על אבינו שבשמיים. הקדוש-ברוך-הוא מסבך את המפלגות אך ורק כדי שיאמינו בו, כך מכוון את כולם לדרך הטובה. אף פעם לא היו בחירות כאלה, זה תהליך אלוקי. משיח מתערב בבחירות דרך בורא עולם.

כל הורה בעם ישראל צריך לטפל בילדים שלו ולחנך אותם מ-א'-ת'. לא לצעוק עליהם אחרי שקורה משהו, לחנך לפני שיקרה. אסור להכות ילדים, יהיה מה שיהיה, מכות זה לא אנושי. לדבר עם הילדים בדרך ארץ, כך הילד שומע ומקיים. אם מכים אותו, הוא יעשה 'דווקא'. בורא עולם לא אוהב שמכים ומכאיבים לילדים שלו והם כועסים וכואבים. אדם שהיכה, יבוא זמן ויכו אותו, לא משנה באיזה גיל הוא יהיה, את המכות הוא יקבל בדיוק כמו שנתן ואפילו פי עשר ועשרים. להתגונן מותר, 'הבא להורגך השכם להורגו', מותר לו להתגונן. כמו ששערי שמיים נפתחים ושמיים רועדים כשתינוקות של בית רבן מתפללים וקוראים תהילים, כך נפתחים שמיים כשתינוקות בוכים ומי שהיכו אותם, יקבלו מכות בבוא הזמן, לא יצאו זכאים לעולם. את הילדים צריך לחנך עם דיבור רציני, קצת קשה, לא במכות. האינטרנט שיש בטלפונים הסלולריים גורם לילדים לאבד את האיזון, לאבד את תמימותם, חבל. ילד בן עשר מאבד את ילדותו והופך להיות בן שש-עשרה. לכל גיל מתאימים משחקים אחרים. יש זמן למשחקים ויש זמן לפעילויות אחרות. אי אפשר להקפיץ ילד מגיל עשר לשמונה-עשרה, המוח יכול לקלוט אבל הנפש חלשה. הוא יגיע לגיל שמונה-עשרה עם מוח חריף ונפש של תינוק וייפול ויתרסק. צריך לחזק גם את הנפש.

חלק ממדינות ערב מבינים את כוחה של ישראל. יודעים שהקדוש-ברוך-הוא מלווה ומגן על עם ישראל. חלק מהם רוצים להתקרב ולהתחבר ליהלום הזה שנקרא עם ישראל, למדענים שלו, לכלכלה, לפטנטים והסטארט-אפים, לצבא. ליהודים בארץ ישראל הכל מצליח במאה אחוז.

מצרים, סיסי קיבל שכל לעבוד עם ישראל וארה"ב. הוא טוב לעם ישראל, מקבל שמירה והגנה מישראל וכסף מארה"ב. סיסי הוא איש חכם, יש לו עם של כמעט מאה מיליון בני אדם שהוא צריך לפרנס. הוא לא מבזבז כסף על שטויות, לא יזרוק כסף לפח אשפה בשביל לקנות טנקים ומטוסים למלחמה ובינתיים לא יהיה לעם שלו מה לאכול ויעשו מהפכה. סיסי רוצה שלום, בחר דרך טובה.

החמאס - זרע עמלק. חמאס רוצה להרוס את ארץ ישראל, את היהודים. לפלסטינים ולחמאס לא חסר אדמות בסוריה, לבנון, ירדן, עיראק, מצרים, מדבר סיני, סעודיה, יש מלא אדמות. רוצים דווקא את ישראל, נקודה קטנה בעולם. לא בגלל האדמה, לא אכפת להם מהאדמה, הם רוצים את ישראל כדי לפגוע ביהודים. הם שונאים את היהודים. אם החמאס לא יגנוב את כל הכסף שהם מקבלים מכווית וממקומות אחרים - עזה תשגשג ויהיה לכל הפלסטינים מה לאכול. הם גונבים את רוב הכסף לחשבון הפרטי שלהם בחו"ל, קונים מגרשים ובתים באירופה ובכל מיני מקומות ומסדרים את העתיד של משפחותיהם וילדיהם ורוב הפלסטינים עובדים כמו חמורים בשביל כמה שקלים. החמאס ממשיך לחפור מנהרות והרבה יותר מהר.

אבו מאזן ממשיך את התוכניות בשקט בשקט, כדי לפגוע בבני אדם חפים מפשע. המוסד מגלה אותם וחלק מסתירים.

איראן יודעת שישראל מוגנת מהקדוש-ברוך-הוא. האיראנים יודעים שהקדוש-ברוך-הוא מגן על עם ישראל ויש להם פחד מוות מישראל. פוחדים שישראל תפוצץ להם את המפעלים שלהם.

הקדוש-ברוך-הוא מכוון את הטייסים של חיל האוויר הישראלי והם יודעים להגיע לכל מקום באיראן. חיזבאללה ממתין מאיפה יקבל כוח לעשות רעש.

בינתיים סוריה נמחקת ונמחקת, נהרגים אנשים וכל תחמושת שמגיעה לחיזבאללה לוקחים אותה המורדים, או אחרים או שצה"ל מפוצץ. לא תיגמר הבעיה בסוריה, המלחמות ביניהם לא יגמרו לעולם וכל עוד שמזיקים לעצמם, מדינות ערב נחלשות מיום ליום.

בתורכיה הכלכלה קשה, המצב קשה, הנפילה קרובה.

ירדן מחכה לתוכנית המאה, בעיה קשה מאוד בירדן. בירדן כמו במצרים, ישראל שומרת על ירדן ועל מלך ירדן שיהיה שקט כמה שאפשר.

טראמפ חכם מאוד ונבון, שחרר את תוכנית המאה ורוצה לראות את התגובות על התוכנית.

רוסיה, יש קשר סמוי וישיר, נקי וטהור בין הרוסים וישראל. פוטין אוהב את היהודים הישראלים. האנטישמיות מחרידה ומחרידה מאוד! סכנת חיים מרחפת על מיליוני יהודים בעולם.

באירופה יש כנופיות כנופיות שמחפשות יהודים כדי לפגוע בהם. מחפשים אותם יום ולילה. זאת ההנאה שלהם.

צרפת נפתחו השערים, יהודים עולים בהמוניהם לישראל. בשקט בשקט צרפת תתרוקן מיהודים. אסונות טבע ימשיכו, שיטפונות, התפרצויות הרי געש, רוחות קשות, סופות קשות, צונאמי קטן פה, צונאמי גדול שם, רעידות אדמה, חום קשה, קור, שלג, קרח נמס. כדור הארץ כאילו, חס ושלום, איבד כיוון, אנשים לא יכולים עוד לשלוט על כדור-הארץ, כמו רכב שמאבד את הבלמים או את ההיגוי. כדור הארץ כאילו עושה מה שהוא רוצה, איך שהוא רוצה ולא שומע בקול אף אחד. ימשיך יותר גרוע מגרוע.

בישראל הכלכלה טובה מאוד. ישראל מוגנת ושמורה. לקנות בתים רק בישראל, לא לחכות להוזלה, לא תהיה הוזלה, אין שום שינוי, לקנות עכשיו! צריך ליישב את הנגב, גליל מערבי, רמת הגולן, שומרון, בנימין, מדבר יהודה, ערבה ובקעת הירדן, די לבנות במרכז הארץ. בורא עולם אומר: די לבנות במרכז הארץ, די לבנות במרכז הארץ, די לבנות במרכז הארץ!

כל אנשי השוחד, הזימה, רמאות, גניבה, פרוטקציה, אינטרס ושקרים, כולם יתגלו.

עד אחרי תשעה באב למעט בהנאות כמה שיותר. טוב לסבול ולעבור ייסורים, זה יחשב לכם מצוות כי הייסורים והסבל מבטלים את החטאים הרעים שאדם עשה, המלאכים הופכים למלאכים טובים ואדם דבק יותר בקדוש-ברוך-הוא, קל לו יותר להידבק בקדוש-ברוך-הוא, הוא מאמין יותר בקדוש-ברוך-הוא ושמח יותר בקדוש-ברוך-הוא.

בתקופה של משיח צריכים כל עם ישראל להבין ולחזור בתשובה. זה תהליך אלוקי, אין על מי לסמוך רק על אבינו שבשמיים ויש משיח. משיח מתערב בבחירות, יתאחדו כל מפלגות הימין. גאולה פתוחה! נשאר לזעוק ולצעוק שבורא עולם ימליך את מלך המשיח עכשיו! משיח ינהל ויכוון את כל מדינת ישראל ואת העולם. משיח לא שייך לממשלת ישראל, לא לרבנות ולא לראשי עיר, שייך לקדוש-ברוך-הוא ישירות! מה הוא אומר, מה הוא חושב – קורה! קשה להבין מה זה משיח, יש כאלה שלא מאמינים והם יסבלו סתם, לחינם. קשה לאנשים להאמין, הם רוצים לחוש את המשיח כדי להאמין. הקדוש-ברוך-הוא יסובב ויסובב ויסובב ובסופו של דבר יגלה את מלך המשיח בפרהסיה! רוב הגויים בעולם מאמינים במשיח.

כל בוקר, צהרים וערב מתפללים בתפילת שמונה-עשרה 'בונה ירושלים' כדי שיבנה בית המקדש ומשיח יתגלה. זה לא סתם שמתפללים תפילת שמונה-עשרה יום יום, כמו שלא סתם הברכה הראשונה בתפילת-שמונה עשרה מזכירה את האבות אברהם, יצחק ויעקב. במקום ללכת לאבות ולפתוח דרך יפה למערת המכפלה ולקבר רחל אמנו, מחפשים לפתוח דרכים בחו"ל כדי ללכת לקברי צדיקים שלא נמצאים שם, שנמצאים מתחת למערת המכפלה.

ישראל מוגנת דרך הקדוש-ברוך-הוא, דרך משיח עבדו, דרך הפעולות שעושה משיח דרך הקדוש-ברוך-הוא. מחכה הקדוש-ברוך-הוא לזעקה ולצעקה של עם ישראל שיבקשו משיח, כדי שמשיח ייצא ולכל עם ישראל תהיה מנוחה, שקט ושלווה, יהיו מוגנים ושמורים לחיי נצח. כולם יקיימו את עשרת הדיברות ותרי"ג מצוות בביטחון ובשמחה. בדרכים, בבית ובכל מקום, לא יודעים מה יילד יום, אנשים יודעים שאף פעם לא היה מצב כזה, דלתות נסגרות לכולם בפרצוף. כל יהודי ויהודי יזעק שרוצה משיח! לא כל עם ישראל מקבלים שיש משיח, חלק כן, חלק לא, כי העיניים של האדם לא רואות ולא חשות את העוצמה שלו. יש כאלה שכן רואים וחשים את העוצמה שלו ויש כאלה שלא מאמינים עד שיראו אותו פנים אל פנים. בכל זאת בורא עולם אומר לעם ישראל: אל תהיו קשיי עורף, זה כתוב בתפילת שמונה-עשרה, זה כתוב בתורה וכתוב בכל מקום – משיח!

כל השערים פתוחים! אין שום שער נעול! כל השערים נפתחו כולם! משיח בהמתנה, גם משיח למעלה וגם משיח למטה נמצאים בהמתנה. אין שום שער נעול, לא בשמיים ולא בארץ! מחכים לבורא עולם שיגלה את מלך המשיח! הקדוש-ברוך-הוא רוצה שאנחנו נרצה כל דבר שהקדוש-ברוך-הוא רוצה. הקדוש-ברוך-הוא אוהב את השבת - רוצה שגם אנחנו נאהב את השבת! הקדוש-ברוך-הוא רוצה שנקיים את המצוות - אנחנו צריכים לקיים את המצוות! הכל לטובתנו. שבעה שערים פתוחים מלא! מחכה בורא עולם שעם ישראל יהיה שותף איתו ויבקש משיח מהקדוש-ברוך-הוא, שייצא משיח לאור יחד עם בקשתם של עם ישראל!

  מסר הרב שליט"א לפרשת "מסעי" תשע"ט להורדה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד