דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

דברי הרב ניר בן ארצי שליט"א לשנה החדשה הבעל"ט תשע"א

6/09/2010 17:00
דברי הרב ניר בן ארצי שליט"א לשנה החדשה הבעל"ט תשע"א

הקב"ה רוצה את אהבת עם ישראל, שיתחברו אליו וידבקו בו. נתן לנו שבתות, חגים ומועדים, ראש השנה, יום הכיפורים וסוכות שבהם הקב"ה עושה עצירה ממהלך השנה. היום הראשון של ראש השנה ביחד עם ימי הסליחות שקדמו לו - מכפרים על חטאי עם ישראל של השנה שחלפה ומנקים את הקליפות. היום השני של ראש השנה, מטהר את עם ישראל ומכין אותו לקראת יום הכיפורים. השנה, ביום כיפור, עם ישראל ידבק בקלות לאבא שבשמיים שירד ויתחבר אלינו בארץ.
עם ישראל הרגיש בשנה זו, שהקב"ה מנהיג את העולם. הרגיש את כוחו של בורא עולם בכל העולם, בשיטפונות, הרי געש, רעידות אדמה, רוחות עזות והתעוררות גדולה לעלייה לארץ ישראל מאמריקה ומאירופה. אלו סימני גאולה והתגלות מלך המשיח ברחמים.
כשעם ישראל מלוכד ומאוחד - אין כוח בעולם שיכול להפריע ולקלקל לו.
כשכל עם ישראל יתלכד ויתאחד - בפה אחד לקב"ה, אף מדינה, ארץ או מעצמה בעולם לא יוכלו לנגוע בו לרעה.
כשעם ישראל מלוכד ומאוחד - תמיד תהיה לו הצלחה בכל, שמחה, פרנסה בשפע וברכה.
עם ישראל הוא עם סגולה, המסוגל לעשות הכל. אותנו בחר הקב"ה והוא אוהב אותנו מאוד מאוד. הקב"ה מחכה ומשתוקק לבקשותינו, כמו אבא לילדיו. רק צריך לדעת איך מבקשים מבורא עולם.

בשנה החדשה הבאה עלינו לטובה, העולם הולך לעבור טלטלה חזקה פי כמה מהשנה החולפת. בכלכלה, בביטחון, רעידות אדמה, שיטפונות, הרי געש, צונאמים, רוחות עזות, סכסוכים בין מדינות ובתוכם. אלפי יהודים יגיעו לָארץ מאמריקה ומאירופה. הכלכלה באמריקה ובאירופה תדעך, בסין היא תתרסק בשלב מסוים. בעם ישראל שבארץ ישראל - הכלכלה רק תפרח ותשגשג. לכל היהודים שיגורו בארץ ישראל ושיבואו מהעולם כולו לגור בארץ, תהיה ברכה והצלחה - גם אם ירצו לעבוד בחו"ל, העיקר שיגורו בארץ. כל היהודים בארץ ובעולם, טוב יהיה להם שישקיעו אך ורק בארץ ישראל. תהיה להם ברכה בכל. ארץ ישראל היא כעת כמו תיבת נח, כל מי שיעלה עליה וישקיע בה, יינצל מהגלים ומהשברים שיהיו בעולם.
יהודים רבים יחזרו בתשובה וישתוקקו להתקרב ולהדבק בקב"ה, כל זה מאהבתם ומרצונם החופשי. זהו אורו של משיח, שהולך ומתפשט בארץ ובעולם כולו. זוהי גאולה ברחמים והתגלות מלך המשיח - בימינו.

  קובץ PDF לצפיה והדפסה
  קובץ JPG לצפיה והדפסה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד