דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מסר מהרב ניר בן ארצי שליט"א לחודש אלול והימים הנוראים - תשע"א

מסר מהרב ניר בן ארצי שליט"א לחודש אלול והימים הנוראים - תשע"א

"כל העולם כולו כמרקחה. כל העולם כולו בפאניקה. כל העולם כולו והתקשורת, אומרים כי כדור הארץ השתגע. כל העולם כולו במתח כלכלי וחברתי ואיומי מלחמה. שיטפונות קשים הפוגעים בכל מיני מקומות בעולם. שנאת חינם בכל מקום, הרי געש מתפרצים, רוחות עזות בכל מיני מקומות. קרחון ענק בקע מההר וזורם למקום אחר ומתמוסס. החום הקשה ברוסיה ובארץ פגע קשה באנשים. כולם מבוהלים.
יהודים באמריקה בחרדות ובפחדים ועוזבים את אמריקה. ישנם כאלה המתכוננים לעזוב וישנם כאלה שכבר עוזבים. מצב זה זהה גם באירופה. הקב"ה פוגע בחומר בכל מקום ומקום. האיומים מלבנון, מסיני ומאילת וכן מקרים קשים ומשונים שקורים בעם ישראל, אלו הן אזהרות לעם ישראל שיבין מה רוצה ממנו הקב"ה. הקב"ה רוצה שתהיה גאולה ברחמים. הקב"ה רוצה שיתגלה מלך המשיח. כל ההפרעות בעולם, הן אך ורק עבור גאולה ומשיח. להראות לעולם כולו, שהקב"ה הוא מנהיג העולם, כדי שעם ישראל יחזרו בתשובה שלימה, שיהיו באחדות ובאהבה ובשלום בתוכם.

הכלכלה בארץ ישראל לא תִּפָּגַע לעולם. מדינת ישראל תִפרח מיום ליום והאדמה תִמתח כמו עורו של הצבי. אין כאן מה להבין, כל אחד יכול להבין: שהקב"ה דואג לעם ישראל, שתהיה גאולה ברחמים ושיהיה טוב לעם ישראל.

השנה הזאת, הסליחות שבחודש אלול - חשובים מאוד להמשך הגנתו ושמירתו של עם ישראל. החגים הבאים עלינו לטובה, ראש השנה, יום הכיפורים וסוכות - מיוחדים מאוד. הקב"ה נמצא עִם עַם ישראל ועושה הכל כדי שעם ישראל יתפלל אליו מכל הלב. יש עזרה מיוחדת, כמו עזרתה של הנשמה היתרה בשבת, להתפלל מכל הלב. שנה זו מיוחדת מאוד. צריכים אנו להרבות בתפילות ובסליחות במניין, בלימוד תורה ובכוונה בתפילה בראש השנה וביום הכיפורים מכל הלב.

ריבונו של עולם רוצה אותנו בראש השנה וביום הכיפורים דבוקים ומחוברים אליו יתברך. שנה זו מיוחדת היא, לִזְכות להיות מאושרים ושמחים בראש השנה וביום הכיפורים - להידבק לקב"ה, ליראה את ה', אך עם הרבה שמחה.

בעזרת ה', בסוכות יפתח פתח גדול מאוד לעם ישראל של ניסים גדולים וגלויים, בהקשר לגאולה ברחמים ולהתגלות מלך המשיח. למרות הקשיים שעובר עם ישראל, התסבוכות והויכוחים בכל מקום, אי הוודאות לגבי העתיד - בחגים אלו יוריד הקב"ה לעם ישראל הרבה קליפות וייתן להם אור חזק, כדי שידבקו בו יתברך ויצאו מהבוץ ומהחושך ויפתח פתח גדול בשנה הבאה עלינו לטובה, לגאולה ברחמים והתגלות מלך המשיח בימינו.
אמן כן יהי רצון.

  המסר להדפסה וצפיה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד