דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מאמר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א לפרשת "פנחס" תשע"ח

4/07/2018

בס"ד

 

מאמר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א

לפרשת פנחס תשע"ח

 

הנני נותן לו את בריתי שלום

"וידבר ה' אל משה לאמור פינחס בן אלעזר בן אהרון הכהן השיב את חמתי מעל בני ישראל בקַנְאו את קִנְאָתִי בתוכם ולא כִליתי את בני ישראל בקנאתי" (במדבר כה, י-יא).

ההמשחה הראשונית של אהרון ובניו לכהונה, הייתה פעולה רוחנית בשמיים - תהליך רוחני מיוחד במינו של החלפת נשמותיהם בנשמות המיוחדות לכוהנים. בהמשחה זו, נמשחו אהרון ובניו בלבד, לא נכדיו. ניתנה להם נשמה מיוחדת ורוח מיוחדת וקדושה, כדי שיהיו מסוגלים לשַמֵש בקודש, לשרת את הקדוש-ברוך-הוא ואת עם ישראל.

פנחס בן אלעזר הכהן ראה את כוח הזימה, הטומאה והזוהמה המושך ומתפשט בעם בשיטים, את עם ישראל מתים במגיפה, עשרים וארבעה אלף ואת זימרי בן סלוא נשיא בית אב לשמעוני וכוזבי בת צור. פנחס עקב אחריהם מסתיר בידו את הרומח (אותיות חרם, רחם, ריחם), דקר אותם יחד בזמן המעשה והניף אותם אל מול כל עם ישראל. בכך עצר את המעשה הנורא ונעצרה המגיפה, התבטלה הגזירה. פינחס מסר נפשו על קידוש ה', מסר נפשו על כבוד הקדוש-ברוך-הוא, מסר נפשו להצלת עם ישראל וקיבל כהונה מהקדוש-ברוך-הוא ישירות.

אנשים לא יודעים מה ערכה של מצווה ומה גודלו של חטא. מצווה שלכאורה נראית קלה בעיני אדם, בשמיים היא גדולה מאוד. פנחס הרג בסך הכל שני אנשים והציל במעשהו את כל עם ישראל מהכחדה כמו שכתוב: "ולא כליתי את בני ישראל בקנאתי". בגלל השניים האלה היה הקדוש-ברוך-הוא מכלה את עם ישראל שנדבקו בזימה, כי תוך זמן קצר, הייתה הזימה שולטת בהם והיו כלים חס ושלום מהעולם. במצווה קטנה זו הציל פנחס את מיליוני בני ישראל.

פנחס לא ידע שבמעשה זה תיעצר המגיפה והמוות, הוא לא עשה זאת על מנת לקבל 'צל"ש' או כהונה, הוא קינא את קנאת ה'! כל עם ישראל ראו את פנחס מניף את זימרי בן סלוא וכוזבי בת צור, עם הרומח ביד אחת ונדהמו מהעוצמה, מהכוח ומידו שהתארכה בכמה מטרים, נכנס בהם פחד גדול ונעצרו, הפסיקו לרדוף אחרי הזימה והזוהמה של בנות מדיין, הבינו שזה מעל הטבע, שזה משהו ניסי, אלוקי - עשו תשובה והגזירה נעצרה.

עם ישראל מורכב מישראל ולווים, והכוהנים שהם מעל כולם בקדושה וטהרה והכהן הגדול. הכהונה עוברת מאב לבן בתנאי שהכהן נשוי על-פי ההלכה ליהודיה כשרה (אין חובה שתהיה בת כהן).בניהם של כהן טהור וקדוש ויהודיה כשרה, מקבלים גם הם את נשמת הכוהנים. אם כהן מתחתן שלא על-פי ההלכה, נקטעת שושלת הכהונה וילדיו כבר לא יהיו כוהנים. כהן שמתחתן חלילה שלא על-פי ההלכה, או עם גויה או גרושה, עושה פסול בנשמת הכהן המיוחדת שבו ועושה עוון גדול על שקוטע את שושלת הכהונה.

רק כשמברכים הכוהנים את עם ישראל מעל הדוכן, בתפילת שחרית ומוסף, מתברכים גם הם. כהן שנמנע מלברך, או שאינו מברך באהבה ובשמחת הלב, אין לו ברכה בעולם הזה ולא בעולם הבא.

 

הן עם לבדד ישכון

הכאב הגדול ביותר של הקדוש-ברוך-הוא בעולם הזה - זו ההתבוללות. ההתבוללות מזכירה לקדוש-ברוך-הוא את מעשה בני ישראל בשיטים. עם ישראל הוא העם הנבחר מכל העמים והקדוש-ברוך-הוא שומר עליו מכל משמר, שלא יתבוללו וישארו יהודים נקיים וזכים.

כמו הכהן, גם לוי וישראל – אסור להם להתערבב ולהתחתן בגויים. יהודים שחיים, חס ושלום עם גויים, נשמתם עוזבת ועוברת לְהַמְתָנָה בשמיים. הם חיים בעולם הזה בלי נשמה, על תנאי, אם יחזרו בתשובה - תחזור הנשמה אחרי שבע שנים ואם לא - יִקָבְרו כמו בעלי חיים, ללא נשמה וללא המשכיות.

יהודים יקרים הם לקדוש-ברוך-הוא, קנאי הוא להם מאוד ולא רוצה שיתערבבו. לכן צריכים הורים להסביר לילדיהם שההתבוללות הורסת את נשמת היהודי, את הרוח והנפש הטהורה והופכת אותו לגוי. כי אם הנשמה עוזבת, הרוח מתלכלכת והנפש הטהורה הופכת לטמאה, גם אם הוא רשום כיהודי - בשמיים הוא נחשב גוי. לכן צריכים להתנתק מהם ואם לא מסוגלים, צריך לגייר אותם בדחיפות.

 

אומר בורא עולם לעם ישראל: 'אני לא בחו"ל, אני נמצא בארץ הקודש באופן קבוע! אל תשקיעו כסף לנסוע לחו"ל לקברי צדיקים (שלא נמצאים שם כי עצם הלוז שלהם מתגלגלת אחרי שניים-עשר חודש דרך מחילות למערת המכפלה. מכל מקום בעולם, מארה"ב, אירופה, אפריקה).

אתם מצערים את הצדיקים בשמיים שבוכים על כך שלא מחפשים את הקדוש-ברוך-הוא בארץ ישראל הקדושה, בכותל המערבי, במערת המכפלה, באדמה הקדושה שהיא פתח השמיים. במקום זה תתפללו אליי!'

לא צריך מתווכים, פטנטים וקולבים, בכל מקום בו יהודי נמצא בארץ הקודש הוא יכול לדבר עם הקדוש-ברוך-הוא. אין בעולם כוח חזק יותר מיהודי שמקיים את עשרת הדיברות, ואם בכל זאת חשקה נפשו להתפלל על קברי צדיקים, מי גדול יותר מהאבות והאמהות הקדושים? שלוש פעמים ביום מזכירים אותם בתפילת שמונה-עשרה, בברכת המזון, אז למה לא הולכים אליהם? שואלים בשמיים. יש צדיקים בארץ הקודש, הבבא סאלי - רבי ישראל אבוחצירא, רבי שמעון בר יוחאי, רבי מאיר בעל הנס, רבי חייא, רבי עקיבא. צדיקים במותם נקראים חיים, הם חיים בתוך קבריהם.

אומרים בשמיים: יהודים, תישארו בחגים בישראל ארץ הקודש, לא לנסוע לקברי צדיקים בחו"ל, זה לא נכון. היהודים החיים מחוץ לארץ הקודש – הם שצריכים לבוא להתארח באדמת הקודש בחגים! הם שצריכים לעלות לָרגל, לבקר בקברי האבות בארץ ישראל הקדושה ובכותל המערבי. בחו"ל אין קדושה, ההפך, יש שם סכנה גדולה של אנטישמיות, מסתננים ופליטים ששונאים את היהודים ורוצים לפגוע בהם. מקומכם יהודים – בארץ הקודש! רק בארץ ישראל באדמת הקודש, פתח השמיים.

 

יהודים יקרים, הפרשת חלה זו מצווה מהודרת ביותר שצריכה כל אשה לעשות בביתה, ביום חמישי בערב או ביום שישי. המצווה היא לכבוד שבת קודש בדיוק כמו נרות שבת, אך ורק בבית, תמורת שקלים בודדים עבור הקמח, לא בכנסים וטקסים גדולים באמצע השבוע, הגוזלים כסף מנשים.

שיעורי תורה, מוסר ודרך ארץ של רבניות לנשים, רצויים מאוד, מחזקים ומזכים את בנות ישראל ומאחדים את עם ישראל.

אנחנו נמצאים לפני התגלות מלך המשיח בפרהסיה, בדיוק כמו בעשרת ימי תשובה שלפני יום הכיפורים. כל עם ישראל, שמאל וימין היהודים - לחזור בתשובה כמו בעשרת ימי תשובה, לתקן את המידות, להפוך שנאה לאהבה, גאווה לענווה, רע לטוב. אנחנו לפני התגלות מלך המשיח בפרהסיה, להכין עצמכם, יהודים יקרים! קחו את זה ברצינות רבה. תרשמו טוב על נייר ובמוח, יבוא יום ותשמעו באוזניים ותראו בעיניים, ותזכו כולכם להיות במעגל הראשון!

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד